Oleme mitme e-poe loomisel ja haldamisel Smart SEO tasuta versiooni kasutanud ning see on tõesti hea abimees. Mitmed aega nõudvad tegevused on ühte app’i kokku korjatud.
Tegemist on app’iga, mis aitab sul SEO nii öelda “hügieeni” vajadused katta ja annab hiljem hea ülevaate.
Mis Smart SEO lahendusega teha saab?
1. Võimaldab kogu e-poe meta informatsiooni ühest kohast hallata.
App lihtsustab oluliselt kogu saidi sisulehtede meta pealkirjade ja kirjelduste lisamist ja haldust.
- Toodede lehed
- Kollektsioonide vaadet
- Tavalised sisulehed
- Blogi ja selle postituste lehed
Viimase aja soovitused on meta kirjeldused hoida olenevalt olukorrast 50 – 160 tähemärgi pikkused. Kui oled oma e-poe sisu osas märksõna analüüsi läbi viinud, siis soovitame kindlasti meta tekstides loogilisel viisil vastavaid märksõnu kasutada.
Ära lisa meta kirjelduse väljadele lihtsalt komaga eraldatult märksõnu. Sellega teed oma SEOle pigem halba kui head.
2. Lisa kõikidele e-poes kasutatavatele piltidele ALT tekst.
Smart SEO lihtsustab oluliselt kõikide e-poe piltide ALT tekstide haldust, sest kõikide piltide olemas olev või puuduv alternatiivne tekst on ühes vaates näha. Tavapäraselt pead teksti olemas olu kontrollimiseks palju klikke e-poe adminnis läbima, et kõik pildid üle kontrollida.
ALT teksti peamine ülesanne on tagada saidi ligipääsetavus inimestele kes kasutavad ekraani lugejat. Google prioritiseerib otsingumootoris e-poode, mis on ligipääsetavad vaegnägijatele ehk kasutavad piltidel oleva kirjeldamiseks alternatiiv tekste.
Hea alternatiiv tekst on 5 kuni 15 sõna pikk ja kirjeldab võimalikult täpselt pildil olevat. Kindlasti ei tohiks ALT teksti alale lihtsalt komaga eraldatult märksõnu kirjutada või lihtsalt e-poe nime või domeeni lisada.
Loe täpsemalt, kuidas Alt tekste kirjutada ja milleks neid kasutatakse siit Shopify ametlikust blogist artiklist.
3. Leiad üles kõik katkised URLid
Google otsingu mootorile ei meeldi, kuid sait sisaldab katkiseid linke ehk URLe, mis viitavad leheküljele, mida enam ei eksisteeri. Sellisele lingile klikkides avaneb kasutajale üldjuhul error 404.
Smart SEO süsteemne robot teeb kord kuus automaatse kontrolli üle kogu su e-poe ja koostab katkistest linkidest nimekirja. Mida administraator saab sealt samast app’is kohe hõlpsasti lahendama asuda.
4. Kontrolli sitemap uuenemist ja Google search console ühendust
Shopify genereerib automaatselt sinu saidile sitemap’i, mida saad vaadata sinupood.myshopify.com/sitemap.xml urlit. Kontrolli kindlasti, et sinu sitemap’ile oleks Google Search Console tool viidatud. Kui sa ei ole seda varem teinud, siis Smart SEO aitab sule selle ära teha.
App’i tasuta versioon katab kõik põhivajadused ära ja selle saab väga kerge vaevaga Shopify app store’ist paigaldada.
Edukat SEOtamist 🙂