Magento lõpetab juuni lõpust oma poolse Magento 1 platvormi arenduse ja turvapaikade välja andmise. Mitmed arenduspartnerid on teada andnud, et jätkavad platvormi toetamist veel lühiajaliselt. Siiski peavad kõik Magento 1 tarkvara kasutavad kaupmehed varem või hiljem endale uue e-kaubandustarkvara valima.
Kõik kaupmehed ei pruugi enam avatud lähtekoodiga tarkvara kasuks otsustada, sest võrreldes Magento algus aegadega on tänapäevased SaaS ehk ehk renditarkvara oluliselt paremad kui 2008 aastal.
Avatud lähtekoodiga Magento tarkvara kasutamine
Magento on avatud lähtekoodiga tarkvara, mille tugi lõppeb 30.06.2020. See tähendab, et kui olete seda oma e-poe loomiseks kasutanud, on ka kogu tarkvara teie hooldada ja vastutate klientides ees selle kasutamise turvalisuse osas. Avatud lähtekoodi suurim varjukülg on see, et pahatahtlike kavatsustega inimestel on täpselt sama võime seda koodi alla laadida ja uurida.
Põhimõtteliselt on häkkeritel täielik juurdepääs teie lähtekoodile. See pole sugugi nii hull kui kõlab – koodi turvaliseks hoidmiseks teevad arendajad kõvasti tööd, kuid samas püüavad häkkerid kogu aeg koodis nõrkust leida, mida selle pahatahtlikult kasutada. Neil on ka tohutu rahaline stiimul, kuna tegemist on e-poe tarkvaraga, mida kasutatakse tuhandetel muudel e-kaubanduse saitidel.
Uue turvaaugu avastamisel annab Magento välja selle parandamiseks turvapaiga. Aktiivse tarkvara puhul on arendatakse uusi funktsioone ja parandusi välja regulaarselt, kuni platvormi aegumiseni.
Mõnikord on need väikesed värskendused, mis ei võta palju aega, ja teinekord samas üsna suured ja nõuavad sinu e-poe halduril ehk arenduspartneril palju aega ja vaeva. Mõlemal juhul võib oma saidi ajakohane ja turvaline hoidmine olla kulukas ja aeganõudev.
SaaS (tarkvara kui teenus) on just see tõttu väga populaarseks muutumas, kuna sel juhul ei pea kaupmees uuenduste eest maksma ega ka oma pead vaevama ning uuendustega kaasnevaid riske planeerima. Kuid sellega kaasnevad ka piirangud, millega Magento-d kasutav kaupmees ei pruugi olla harjunud.
SaaS e-poe tarkvara eelised
SaaS-i e-kaubanduse platvormid on Magento-st liikuvate ettevõtete jaoks atraktiivsed, kuna need lahendavad palju avatud lähtekoodiga seotud valupunkte.
aaS-iga saate tarkvara lihtsalt rentida, selle omamise asemel. Tarkvara omanik tegeleb kõigi tehniliste aspektidega, mis võimaldab teil keskenduda tähtsamatele asjadele, näiteks oma e-poe äri kasvatamisele. E-kaubanduse saidi regulaarne uuendamine ja arendamine on minevik ja kuutasu sisaldab ka majutuse ning üldisi SLA kulutusi.
Uusi funktsioone saab hõlpsalt lisada rakenduste abil (mõned tasuta, mõned tasulised) Shopify app store’ist kaupmees ise paigaldada ja eemaldada. App’i ehk mooduli installimiseks pole teil tavaliselt vaja arendajat, kui mõni kord on tulevad Shopify eksperdi nõuanded kasuks, muidu lihtsalt ei pruugi õiget lahendust üles leida.
Kokkuvõttes jääb arenduse ja hoolduse eelarvest rohkem raha taskusse, mida omakorda saab e-poe toodete paremaks turustamiseks kasutada.
SaaS platvomide varjuküljed
Kui teil pole juurdepääsu lähtekoodile, on lihtsalt mõned asjad, mida te kahjuks ise teha ei saa.
SaaS-platvormid lisavad paindlikkust appide ehk pluginate kaudu, mida saate lihtsasti paigaldada, samas ei tähenda see, et saate tarkvara alati nii seadistada ja arendada nagu teile meeldiks. Lihtsalt võib juhtuda, et Magento 1-st tulnud kaupmehed peavad oma e-poe vajadused ümber mõtlema ja mõnest funktsionaalsusest loobuma. Võib juhtuda, et peate näiteks oma ostuteekonna strateegia kohandama vastavalt oma tarkvara võimalustele, samas kui Magento 1 abil saate ehitada kõike, mida vajate oma ostuprotsessi jaoks.
Vaadake oma Magento e-poe ostuteekond ja automatiseeritud tausta protsessid üle ning küsige Shopify eksperdilt konsultatsiooni. Nii saate kohe teada, kas saate sarnase e-poe funktsionaalsusega jätkata või peate mõned kompromissid tegema
Shopify - SaaS e-poe turuliider
Shopify on üks esimesi SaaS-i e-kaubanduse platvorme, mis on saavutatud ülemaailmse tuntuse ja heakskiidu ning tänu oma varajasele kasutuselevõtmisele ja pidevale täiustamisele on see vaieldamatult kõige populaarsem SaaS-i platvorm. Shopify juba algusest peale taotlenud, et kaupmees saaks oma saidi ise kiirelt ja lihtsalt luua.
Tänasel hetkel võib see tavaline tunduda, kuid kui Shopify algselt välja tuli, oli see peaaegu ennekuulmatu. Siis oli platvormide ja nende haldus pigem arendajate pärusmaa ning keskenduti väga keerukatele süsteemidele. Keegi ei võtnud sihiks kasutusmugavust ega üritanud seda keskmise kaupmehe jaoks kättesaadavaks teha.
Shopifykeskendumine tarkvara kiirele püsimisele tähendab, et te ei saa seda lõpmatuseni kohandada. Lihtsus ja mugavus on Shopify suurim tugevus ja ka suurim nõrkus.
Shopify tugevused
Shopify platvormi lihtsus aitab tõesti kaupmehel oma ettevõtte põhitegevusele ehk toodete müügile keskenduda.
Ka uute töötajate koolitamine oma e-kaubanduse toimingute tegemiseks Shopify kaudu on palju lihtsam, kui keerukamatel platvormidel.
Tõenäoliselt kulutate Shopify veebisaidi värskendamiseks ja hooldamiseks oluliselt vähem aega, nii et teie ja teie töötajad saavad keskenduda teistele valdkondadele. Kindlasti ei vaja tee suurt arenduspartnerit koos tarkvaraarendus meeskonnaga, sest suurema osa vajalikest töödest saab ühe Shopify eksperdiga ära tehtud.
Shopify naudib ilmselgelt kõiki eelnimetatud SaaS-i e-poe eeliseid, mida ei ole mõtet siin uuest täpsustama hakata. Selle asemel puudutame selle suurimat tugevust võrreldes lähimate SaaS-i konkurentidega. Asi, mis Shopify silma paistab, on suur kogukond ja hype, mis platvormi ümber tiirleb. Selline tähelepanu ja kasvav kaupmehebaas tähendab, et sellel on uskumatu kolmandate osapoolte tugi nii app’ide arendus turul kui ka template’ide ehk kasutajaliidesemallide osas. Ükski teine SaaS-i platvorm suuda Shopifyiga veel konkureerida. Just hiljuti lansseeriti 1 000 000 Shopify e-pood.
Shopify puudujäägid
Shopify hea näide kinnisest ja mitte nii paindlikust SaaS-platvormist, mille uue funktsionaalsuse lisamise peamine viis on kasutades API-d ühendus. Samas juurdepääs API-le on osaliselt avalikkusele täielikult piiratud või tuleb selleks eraldi Shopify’lt luba taotleda. Näiteks ei ole võimalik mitmeid ostuvormistamise vaate muudatusi võimalik teha ning mitmekeelse e-poega opereerimine on keerukas. Kuigi Shopify on viimase 6 kuu jooksul mitmeid suuri tarkvaralisi samme teinud, et rahvusvaheliste e-poodide pidamine lihtsamaks muuta.
Tulles Magento 1-st, olete harjunud, et suudate oma lahenduse kõigist piirangutest hoolimata ise valmis programmeerida. Kui aga liigute SaaS-i platvormile nagu Shopify, peate kindlasti võimaliku funktsionaalsusega tutvuma ja veenduma, et mõistate, kuidas valitud platvorm teie e-poe vajadusi katab.
Miks kaupmehed Shopify’d eelistavad?
Shopify e-poe algne maksumus ja loomise lihtsus on väga atraktiivsed, eriti väiksemate ressurssidega piiratud ettevõtete jaoks. Kui olete alles kasvu algfaasis, saab teie e-kaubanduse vajadusi hõlpsamini tehnoloogia piirangutega kohandada. Suuremate ja väljakujunenud kaupmeeste jaoks on palju raskem oma süsteeme muuta või protsesse vastavalt platvormile kohandada.
Kui teie vajadused on keskmisest keerukamad ja tööprotsesside muutmine mõjutaks teie ettevõtet negatiivselt, ei soovi te tõenäoliselt SaaS-i tarkvara kasutada.
Kui teie nõuded on paindlikumad ja Shopify katab oma baasfunktsionaalsusega ning lisa rakendustega teie vajadused, siis peaksite kindlasti Magento 1 e-poe Shopifyle üle viimist kaaluma. Shopify võib teie elu tõesti oluliselt lihtsustada ja te ei pea kunagi muretsema, kas uus tarkvarauuendus või turvapaik lõhub teie e-poe ära või mitte.